Piramida wieku: Europa Południowa 2085

Europa Południowa
2085
Populacji: 104,848,232

Rok

-5 -1   2085  +1 +5

Kraj

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Ł
Embed this population pyramid ×

Copy the code below and paste it into your website or LMS.

Europa Południowa w 2085 r.

Europa Południowa, 2085 r.: oczekuje się, że liczba ludności osiągnie 104 848 233. Dziesięć lat wcześniej, w 2075 r., prognozowana liczba ludności wynosi jeszcze 111 492 805 — spadek o 6,0% w ciągu dekady.

Według prognoz mediana wieku wyniesie 52,6 roku; wskaźnik obciążenia demograficznego dziećmi (poniżej 15 lat) wyniesie 23,0, a osobami starszymi (65+) — 69,9 na 100 osób w wieku produkcyjnym (15–64). Wąska podstawa piramidy świadczy o regresywnej strukturze wieku: dzietności poniżej poziomu zastępowalności pokoleń i rosnącym udziale osób starszych.

Udział ludności według grup wieku, 1950–2100

Źródło danych: World Population Prospects ONZ, rewizja 2024 (wariant średni) — ostatnia aktualizacja July 2024.

Populacji
104 848 233
Mediana wieku
52,6
0-14 %
11,9%
65+ %
36,2%
Wskaźnik obciążenia dziećmi
23,0
Wskaźnik obciążenia osobami starszymi
69,9
Kształt piramidy
Liczba urodzeń na kobietę

The World Bank does not publish this indicator for regions or continents.

Oczekiwana długość życia w chwili urodzenia

The World Bank does not publish this indicator for regions or continents.

Osoby na utrzymaniu na 100 pracujących
Wskaźniki obciążenia demograficznego, 1950–2100
Dzieci Osoby starsze
18355270
19502100
Skąd pochodzą imigranci (2024)

W Europa Południowa mieszka 19 500 175 imigrantów.

Maroko1 568 708
Rumunia1 489 712
Albania1 089 848
Bośnia i Hercegowina850 964
Kolumbia839 354
Gdzie mieszkają emigranci (2024)

12 461 920 osób urodzonych w Europa Południowa mieszka w innych krajach.

Niemcy1 888 804
Francja1 296 218
Stany Zjednoczone802 453
Szwajcaria798 324
Włochy766 606
Zobacz więcej
Statystyki imigracji

Źródło: ONZ, International Migrant Stock 2024.

Jaka będzie liczba ludności Europa Południowa w 2085 roku?
Prognozy ONZ szacują ludność Europa Południowa na 104 848 233 w 2085 roku.
Jaka jest mediana wieku w Europa Południowa?
Mediana wieku w Europa Południowa wynosi 52,6 lat — połowa populacji jest młodsza, połowa starsza.
Ile dzieci i osób starszych mieszka w Europa Południowa?
36,2% populacji Europa Południowa ma 65 lat lub więcej, a 11,9% ma mniej niż 15 lat.
Jaki typ piramidy wieku ma Europa Południowa?
Piramida Europa Południowa jest zwężająca się — węższa u podstawy niż w środku, co oznacza utrzymującą się niską dzietność i starzenie się populacji.

Zobacz nasze pozostałe wizualizacje