Piramida wieku: Korea Południowa 1955

Korea Południowa
1955
Populacji: 22,125,102

Rok

-5 -1   1955  +1 +5

Kraj

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Ł
Embed this population pyramid ×

Copy the code below and paste it into your website or LMS.

Korea Południowa w 1955 r.

Korea Południowa — populacja w 1955 r. liczyła 22 125 103 mieszkańców. Korea Południowa: przy medianie wieku 19,0 roku wskaźnik obciążenia dziećmi wynosił 72,8, a obciążenia osobami starszymi 5,2 na 100 osób w wieku produkcyjnym.

Szeroka podstawa piramidy wskazuje na wysoką dzietność i dynamiczny wzrost liczby ludności.

Udział ludności według grup wieku, 1950–2100

Źródło danych: World Population Prospects ONZ, rewizja 2024 (wariant średni) — ostatnia aktualizacja July 2024.

Populacji
22 125 103
Mediana wieku
19,0
0-14 %
40,9%
65+ %
2,9%
Wskaźnik obciążenia dziećmi
72,8
Wskaźnik obciążenia osobami starszymi
5,2
Region
Kształt piramidy
Ludność 2050
45 143 134
Ludność 2100
21 848 791
Liczba urodzeń na kobietę
Współczynnik dzietności ogólnej, 1960–2023
123456
1960Poziom zastępowalności (2,1)2023 · 0.72

Współczynnik dzietności Korea Południowa wynosił 0,72 urodzeń na kobietę w 2023 roku, poniżej 2,1 potrzebnych do zastąpienia każdego pokolenia.

Źródło: World Development Indicators Banku Światowego, ostatni dostępny rok.

Oczekiwana długość życia w chwili urodzenia
Lata, 1960–2023
Ogółem Kobiety Mężczyźni
405060708090
19602023 · 83.4

Oczekiwana długość życia w chwili urodzenia wynosiła 83,4 lat w 2023 roku: 86,4 dla kobiet i 80,6 dla mężczyzn.

Źródło: World Development Indicators Banku Światowego, ostatni dostępny rok.

Osoby na utrzymaniu na 100 pracujących
Wskaźniki obciążenia demograficznego, 1950–2100
Dzieci Osoby starsze
306090120
19502100
Skąd pochodzą imigranci (2024)

W Korea Południowa mieszka 1 618 971 imigrantów, czyli 3,1% ludności.

Chińska Republika Ludowa756 684
Wietnam260 609
Tajlandia199 861
Uzbekistan59 361
Stany Zjednoczone53 226
Gdzie mieszkają emigranci (2024)

2 023 751 osób urodzonych w Korea Południowa mieszka w innych krajach.

Stany Zjednoczone1 083 174
Japonia393 944
Kanada151 409
Australia114 174
Chińska Republika Ludowa65 073
Zobacz więcej
Statystyki imigracji Mapa pochodzenia migrantów

Źródło: ONZ, International Migrant Stock 2024.

Kraj Populacji Mediana wieku Rozmiar względny
Korea Południowa 22 125 103 19,0
Korea Północna 10 403 325 18,4
Hongkong 2 478 198 23,9
Mongolia 848 684 23,8
Jaka była liczba ludności Korea Południowa w 1955 roku?
W 1955 roku ludność Korea Południowa wynosiła 22 125 103.
Ile lat ma populacja Korea Południowa?
Mediana wieku w Korea Południowa to 19,0 lat.
Jaki odsetek populacji Korea Południowa ma powyżej 65 lub poniżej 15 lat?
W Korea Południowa 40,9% ludzi ma mniej niż 15 lat, a 2,9% ma 65 lat lub więcej.
Jaki typ piramidy wieku ma Korea Południowa?
Piramida Korea Południowa jest ekspansywna — szeroka u podstawy, co oznacza wysoką dzietność i rosnącą populację.

Zobacz nasze pozostałe wizualizacje