Piramida wieku: Sudan Południowy 2000

Sudan Południowy
2000
Populacji: 6,032,267

Rok

-5 -1   2000  +1 +5

Kraj

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Ł
Embed this population pyramid ×

Copy the code below and paste it into your website or LMS.

Sudan Południowy w 2000 r.

Sudan Południowy — populacja w 2000 r. liczyła 6 032 268 mieszkańców. To o 27,3% więcej niż w 1990 r., gdy liczba ludności wynosiła 4 737 633.

Połowa ludności miała mniej niż 17,2 roku; dzieci poniżej 15 lat stanowiły 45,5% populacji, a osoby w wieku 65 lat i starsze — 2,4%. To piramida progresywna — każdy rocznik dzieci jest liczniejszy od poprzedniego, co jest typowe dla wysokiej liczby urodzeń i szybkiego wzrostu populacji.

Udział ludności według grup wieku, 1950–2100

Źródło danych: World Population Prospects ONZ, rewizja 2024 (wariant średni) — ostatnia aktualizacja July 2024.

Populacji
6 032 268
Mediana wieku
17,2
0-14 %
45,5%
65+ %
2,4%
Wskaźnik obciążenia dziećmi
87,3
Wskaźnik obciążenia osobami starszymi
4,7
Region
Kształt piramidy
Ludność 2050
18 341 974
Ludność 2100
23 840 773
Liczba urodzeń na kobietę
Współczynnik dzietności ogólnej, 1960–2023
12345678
1960Poziom zastępowalności (2,1)2023 · 3.86

Współczynnik dzietności Sudan Południowy wynosił 3,86 urodzeń na kobietę w 2023 roku, powyżej 2,1 potrzebnych do zastąpienia każdego pokolenia.

Źródło: World Development Indicators Banku Światowego, ostatni dostępny rok.

Oczekiwana długość życia w chwili urodzenia
Lata, 1960–2023
Ogółem Kobiety Mężczyźni
010203040506070
19602023 · 57.6

Oczekiwana długość życia w chwili urodzenia wynosiła 57,6 lat w 2023 roku: 60,6 dla kobiet i 54,6 dla mężczyzn.

Źródło: World Development Indicators Banku Światowego, ostatni dostępny rok.

Osoby na utrzymaniu na 100 pracujących
Wskaźniki obciążenia demograficznego, 1950–2100
Dzieci Osoby starsze
255075100
19502100
Skąd pochodzą imigranci (2024)

W Sudan Południowy mieszka 911 341 imigrantów, czyli 7,6% ludności.

Sudan608 817
Uganda156 437
DR Konga97 364
Etiopia13 582
Kenia10 153
Gdzie mieszkają emigranci (2024)

3 168 836 osób urodzonych w Sudan Południowy mieszka w innych krajach.

Sudan1 507 976
Uganda923 658
Etiopia443 743
Kenia114 885
DR Konga103 594
Zobacz więcej
Statystyki imigracji Mapa pochodzenia migrantów

Źródło: ONZ, International Migrant Stock 2024.

Kraj Populacji Mediana wieku Rozmiar względny
Sudan Południowy 6 032 268 17,2
Burundi 6 470 194 15,7
Rwanda 8 213 931 16,3
Somalia 8 838 713 16,3
Erytrea 2 247 031 17,4
Ile osób mieszkało w Sudan Południowy w 2000 roku?
Liczba ludności Sudan Południowy wynosiła 6 032 268 w 2000 roku.
Czy populacja Sudan Południowy zwiększa się, czy zmniejsza?
Ludność Sudan Południowy wzrosła o 27,3% w ciągu ostatnich dziesięciu lat i ma osiągnąć 18 341 974 w 2050 roku.
Ile lat ma populacja Sudan Południowy?
Mediana wieku w Sudan Południowy wynosi 17,2 lat — połowa populacji jest młodsza, połowa starsza.
Jaki odsetek populacji Sudan Południowy ma powyżej 65 lub poniżej 15 lat?
W Sudan Południowy 45,5% ludzi ma mniej niż 15 lat, a 2,4% ma 65 lat lub więcej.
Jaki typ piramidy wieku ma Sudan Południowy?
Piramida Sudan Południowy jest ekspansywna — szeroka u podstawy, co oznacza wysoką dzietność i rosnącą populację.

Zobacz nasze pozostałe wizualizacje