Piramida wieku: Zjednoczone Emiraty Arabskie 2020

Zjednoczone Emiraty Arabskie
2020
Populacji: 9,448,524

Rok

-5 -1   2020  +1 +5

Kraj

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z Ł
Embed this population pyramid ×

Copy the code below and paste it into your website or LMS.

Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2020 r.

Zjednoczone Emiraty Arabskie: w 2020 r. liczba ludności wynosiła 9 448 524. W ciągu poprzednich dziesięciu lat populacja wzrosła o 36,2% — z 6 938 363 w 2010 r.

Połowa ludności miała mniej niż 31,8 roku; dzieci poniżej 15 lat stanowiły 16,6% populacji, a osoby w wieku 65 lat i starsze — 1,6%. Wąska podstawa piramidy świadczy o regresywnej strukturze wieku: dzietności poniżej poziomu zastępowalności pokoleń i rosnącym udziale osób starszych.

Udział ludności według grup wieku, 1950–2100

Źródło danych: World Population Prospects ONZ, rewizja 2024 (wariant średni) — ostatnia aktualizacja July 2024.

Populacji
9 448 524
Mediana wieku
31,8
0-14 %
16,6%
65+ %
1,6%
Wskaźnik obciążenia dziećmi
20,3
Wskaźnik obciążenia osobami starszymi
1,9
Region
Kształt piramidy
Ludność 2050
15 367 392
Ludność 2100
26 134 299
Liczba urodzeń na kobietę
Współczynnik dzietności ogólnej, 1960–2023
1234567
1960Poziom zastępowalności (2,1)2023 · 1.2

W 2023 roku kobiety w Zjednoczone Emiraty Arabskie miały średnio 1,20 dzieci, poniżej poziomu zastępowalności 2,1.

Źródło: World Development Indicators Banku Światowego, ostatni dostępny rok.

Oczekiwana długość życia w chwili urodzenia
Lata, 1960–2023
Ogółem Kobiety Mężczyźni
405060708090
19602023 · 82.9

Dziecko urodzone tam w 2023 roku mogło oczekiwać średnio 82,9 lat życia (84,2 lat dziewczynki, 82,0 chłopcy).

Źródło: World Development Indicators Banku Światowego, ostatni dostępny rok.

Osoby na utrzymaniu na 100 pracujących
Wskaźniki obciążenia demograficznego, 1950–2100
Dzieci Osoby starsze
22456890
19502100
Skąd pochodzą imigranci (2024)

W Zjednoczone Emiraty Arabskie mieszka 7 908 996 imigrantów, czyli 71,7% ludności.

Indie3 248 545
Bangladesz1 024 949
Pakistan932 356
Egipt841 883
Filipiny528 527
Gdzie mieszkają emigranci (2024)

166 072 osób urodzonych w Zjednoczone Emiraty Arabskie mieszka w innych krajach.

Kanada36 578
Kuwejt28 593
Indie19 941
Australia17 673
Palestyna (państwo)14 071
Zobacz więcej
Statystyki imigracji Mapa pochodzenia migrantów

Źródło: ONZ, International Migrant Stock 2024.

Kraj Populacji Mediana wieku Rozmiar względny
Zjednoczone Emiraty Arabskie 9 448 524 31,8
Izrael 8 800 376 30,0
Azerbejdżan 10 181 730 32,2
Jordania 10 865 228 24,2
Liban 5 702 398 28,9
Jaka była liczba ludności Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2020 roku?
W 2020 roku ludność Zjednoczone Emiraty Arabskie wynosiła 9 448 524.
Czy liczba ludności Zjednoczone Emiraty Arabskie rośnie, czy maleje?
Ludność Zjednoczone Emiraty Arabskie wzrosła o 36,2% w ciągu ostatnich dziesięciu lat i ma osiągnąć 15 367 392 w 2050 roku.
Ile lat ma populacja Zjednoczone Emiraty Arabskie?
Mediana wieku w Zjednoczone Emiraty Arabskie to 31,8 lat.
Jaki odsetek populacji Zjednoczone Emiraty Arabskie ma powyżej 65 lub poniżej 15 lat?
W Zjednoczone Emiraty Arabskie 16,6% ludzi ma mniej niż 15 lat, a 1,6% ma 65 lat lub więcej.
Jaki typ piramidy wieku ma Zjednoczone Emiraty Arabskie?
Piramida Zjednoczone Emiraty Arabskie jest zwężająca się: roczniki dzieci są mniej liczne niż roczniki ich rodziców, co oznacza niską płodność i starzejącą się populację.

Zobacz nasze pozostałe wizualizacje