Bevolkingspiramide Centraal-Azië 2099

Centraal-Azië
2099
Bevolking: 149,593,567

Jaar

-5 -1   2099  +1 +5

Land

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Z
Embed this population pyramid ×

Copy the code below and paste it into your website or LMS.

Centraal-Azië in 2099

Tegen 2099 zal de bevolking van Centraal-Azië naar verwachting 149.593.568 bereiken. Tien jaar eerder, in 2089, bedraagt de geprojecteerde bevolking 145.266.236 — 3,0% lager.

De mediane leeftijd wordt geraamd op 40,9 jaar, met 28,8 kinderen onder de 15 en 33,0 65-plussers per 100 mensen in de werkende leeftijd (15–64). Dit is een constrictieve piramide — de basis is smaller dan het midden, het kenmerk van aanhoudend lage geboortecijfers en vergrijzing.

Aandeel van de bevolking per leeftijdsgroep, 1950–2100

Gegevensbron: World Population Prospects van de Verenigde Naties, revisie 2024 (middenvariant) — laatst bijgewerkt July 2024.

Bevolking
149.593.568
Mediane leeftijd
40,9
0-14 %
17,8%
65+ %
20,4%
Jeugdafhankelijkheid
28,8
Ouderdomsafhankelijkheid
33,0
Piramidevorm
Geboorten per vrouw

The World Bank does not publish this indicator for regions or continents.

Levensverwachting bij geboorte

The World Bank does not publish this indicator for regions or continents.

Ondersteunde personen per 100 werkenden
Afhankelijkheidsratio's, 1950-2100
Kinderen Ouderen
20406080
19502100
Waar immigranten vandaan komen (2024)

3.721.620 immigranten wonen in Centraal-Azië.

Rusland1.834.377
Oezbekistan827.101
Oekraïne232.130
China196.700
Turkmenistan119.267
Waar emigranten wonen (2024)

6.331.874 mensen geboren in Centraal-Azië wonen in andere landen.

Rusland2.935.970
Kazachstan989.442
Duitsland896.268
Oekraïne536.540
Turkije388.541
Verkennen
Immigratiestatistieken

Bron: Verenigde Naties, International Migrant Stock 2024.

Hoeveel mensen zullen er naar verwachting in Centraal-Azië wonen in 2099?
VN-prognoses zetten de bevolking van Centraal-Azië in 2099 op 149.593.568.
Wat is de mediane leeftijd in Centraal-Azië?
De mediane leeftijd in Centraal-Azië is 40,9 jaar — de helft van de bevolking is jonger, de helft ouder.
Welk deel van de bevolking van Centraal-Azië is ouder dan 65 of jonger dan 15?
In Centraal-Azië is 17,8% van de mensen jonger dan 15 en 20,4% is 65 jaar of ouder.
Welke vorm heeft de bevolkingspiramide van Centraal-Azië, en wat betekent dat?
De piramide van Centraal-Azië is constrictief — smaller aan de basis dan in het midden, het kenmerk van aanhoudend lage geboortecijfers en vergrijzing.

Onze andere visualisaties