Bevolkingspiramide Westelijke Sahara 2003

Westelijke Sahara
2003
Bevolking: 311,784

Jaar

-5 -1   2003  +1 +5

Land

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Z
Embed this population pyramid ×

Copy the code below and paste it into your website or LMS.

Westelijke Sahara in 2003

De bevolking van Westelijke Sahara telde in 2003 in totaal 311.784 inwoners. Tien jaar eerder, in 1993, telde de bevolking 196.473; sindsdien is ze met 58,7% gegroeid.

Met een mediane leeftijd van 24,4 jaar had de bevolking van Westelijke Sahara een groene druk van 43,7 en een grijze druk van 4,5 per 100 mensen in de werkende leeftijd. De vrijwel verticale zijden van de piramide wijzen op een stationaire leeftijdsopbouw, waarbij de geboorten het doorschuiven van cohorten naar hogere leeftijden ongeveer in evenwicht houden.

Aandeel van de bevolking per leeftijdsgroep, 1950–2100

Gegevensbron: World Population Prospects van de Verenigde Naties, revisie 2024 (middenvariant) — laatst bijgewerkt July 2024.

Bevolking
311.784
Mediane leeftijd
24,4
0-14 %
29,5%
65+ %
3,0%
Jeugdafhankelijkheid
43,7
Ouderdomsafhankelijkheid
4,5
Regio
Piramidevorm
Bevolking 2050
777.316
Bevolking 2100
831.294
Geboorten per vrouw

Geen Wereldbankgegevens voor dit land.

Levensverwachting bij geboorte

Geen Wereldbankgegevens voor dit land.

Ondersteunde personen per 100 werkenden
Afhankelijkheidsratio's, 1950-2100
Kinderen Ouderen
22456890
19502100
Waar immigranten vandaan komen (2024)

5.390 immigranten wonen in Westelijke Sahara, 0,9% van de bevolking.

Senegal1.899
Guinee-Bissau1.091
Guinee1.036
Mauritanië587
Mali404
Waar emigranten wonen (2024)

202.107 mensen geboren in Westelijke Sahara wonen in andere landen.

Algerije168.862
Mauritanië32.947
Zuid-Afrika258
Noorwegen33
Griekenland6
Verkennen
Immigratiestatistieken Kaart van de herkomst van migranten

Bron: Verenigde Naties, International Migrant Stock 2024.

Land Bevolking Mediane leeftijd Relatieve grootte
Westelijke Sahara 311.784 24,4
Libië 5.619.398 23,2
Tunesië 10.071.632 25,7
Marokko 29.571.416 23,4
Soedan 29.896.035 17,1
Hoeveel mensen woonden er in Westelijke Sahara in 2003?
In 2003 bedroeg de bevolking van Westelijke Sahara 311.784.
Groeit of krimpt de bevolking van Westelijke Sahara?
De bevolking van Westelijke Sahara groeide de afgelopen tien jaar met 58,7% en zal naar verwachting 777.316 bereiken in 2050.
Hoe oud is de bevolking van Westelijke Sahara?
Westelijke Sahara heeft een mediane leeftijd van 24,4 jaar.
Hoeveel kinderen en ouderen wonen er in Westelijke Sahara?
In Westelijke Sahara is 29,5% van de mensen jonger dan 15 en 3,0% is 65 jaar of ouder.
Welke vorm heeft de bevolkingspiramide van Westelijke Sahara, en wat betekent dat?
De piramide van Westelijke Sahara is stationair — vergelijkbare cohortgroottes op jongere leeftijden, het kenmerk van een vruchtbaarheid rond het vervangingsniveau.

Onze andere visualisaties