Bevolkingspiramide Zuidelijk Afrika 2017

Zuidelijk Afrika
2017
Bevolking: 65,724,066

Jaar

-5 -1   2017  +1 +5

Land

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Z
Embed this population pyramid ×

Copy the code below and paste it into your website or LMS.

Zuidelijk Afrika in 2017

In 2017 bedroeg de totale bevolking van Zuidelijk Afrika 65.724.067 mensen. In de voorgaande tien jaar groeide de bevolking met 14,3%, vanaf 57.502.358 in 2007.

Met een mediane leeftijd van 26,4 jaar had de bevolking van Zuidelijk Afrika een groene druk van 44,6 en een grijze druk van 8,2 per 100 mensen in de werkende leeftijd. De piramide is stationair: de cohorten zijn in de jongere leeftijdsgroepen ongeveer even groot, wat wijst op een vruchtbaarheid rond het vervangingsniveau en een langzaam veranderende bevolking.

Aandeel van de bevolking per leeftijdsgroep, 1950–2100

Gegevensbron: World Population Prospects van de Verenigde Naties, revisie 2024 (middenvariant) — laatst bijgewerkt July 2024.

Bevolking
65.724.067
Mediane leeftijd
26,4
0-14 %
29,2%
65+ %
5,4%
Jeugdafhankelijkheid
44,6
Ouderdomsafhankelijkheid
8,2
Piramidevorm
Geboorten per vrouw

Geen Wereldbankgegevens voor dit land.

Levensverwachting bij geboorte

Geen Wereldbankgegevens voor dit land.

Ondersteunde personen per 100 werkenden
Afhankelijkheidsratio's, 1950-2100
Kinderen Ouderen
20406080
19502100
Waar immigranten vandaan komen (2024)

2.827.748 immigranten wonen in Zuidelijk Afrika.

Zimbabwe1.156.709
Mozambique423.035
Lesotho238.375
Malawi222.490
Ethiopië104.663
Waar emigranten wonen (2024)

1.320.086 mensen geboren in Zuidelijk Afrika wonen in andere landen.

Zuid-Afrika289.297
Verenigd Koninkrijk245.446
Australië (land)217.589
Verenigde Staten161.507
Nieuw-Zeeland101.970
Verkennen
Immigratiestatistieken

Bron: Verenigde Naties, International Migrant Stock 2024.

Hoeveel mensen woonden er in Zuidelijk Afrika in 2017?
In 2017 bedroeg de bevolking van Zuidelijk Afrika 65.724.067.
Hoe oud is de bevolking van Zuidelijk Afrika?
Zuidelijk Afrika heeft een mediane leeftijd van 26,4 jaar.
Welk deel van de bevolking van Zuidelijk Afrika is ouder dan 65 of jonger dan 15?
In Zuidelijk Afrika is 29,2% van de mensen jonger dan 15 en 5,4% is 65 jaar of ouder.
Welke vorm heeft de bevolkingspiramide van Zuidelijk Afrika, en wat betekent dat?
De piramide van Zuidelijk Afrika is stationair: de omvang van de cohorten is redelijk gelijk op jongere leeftijden, wat wijst op een vruchtbaarheid rond het vervangingsniveau.

Onze andere visualisaties